ČASF se podílela a podílí na připomínkování a tvorbě všech významných legislativních norem ve prospěch členských společností i celého trhu.

Komunikací s regulátorem a ostatními profesními asociacemi však podpora teprve začíná:

  • ČASF spolupracuje se špičkovou advokátní kanceláří Kocián Šolc Balaštík, která poskytuje právní služby nejvyšší úrovně.
  • ČASF vytváří pro své členy standardizované materiály a výkazy odpovídající nejpřísnějším požadavkům regulátora (Investiční dotazník v režimu MiFID, Spisový a skartační řád, Infolist pro zájemce o penzijní připojištění, Záznam o požadavcích a potřebách klienta atd.) a vytváří právní doporučení pro členy v konkrétních oblastech. Po zahájení plošných kontrol zprostředkovatelů ČNB v roce 2010 se naše podpora stoprocentně osvědčila a byli jsme i schopni reagovat na hlavní problémy vytvořením dodatečných materiálů a konkrétním poradenstvím při jejich zavádění.
  • ČASF připravuje pro své členy řadu dalších benefitů s konkrétní přidanou hodnotou (společné pojištění profesní odpovědnosti s výjimečně širokým pojistným krytím, software k vedení Evidence IZ atd.).
  • ČASF hájí zájmy svých členů ve spolupráci s ostatními respektovanými profesními organizacemi (AKAT atd.).
  • Zástupci ČASF působí v mnoha expertních komisích při ČNB a MF ČR a ovlivňují tak samotný zrod většiny legislativních norem.