Unie pokračuje v nastoupeném kurzu, hlavním cílem je stabilní podnikatelské prostředí a kvalitní služby pro zákazníky

Unie pokračuje v nastoupeném kurzu, hlavním cílem je stabilní podnikatelské prostředí a kvalitní služby pro zákazníky

Členové Unie společností finančního zprostředkování a poradenství (USF) se sešli na jubilejní desáté valné hromadě, aby zvolili členy nejužšího vedení a projednali aktuální strategické otázky.

V uplynulých letech zasáhl zprostředkovatelský trh především bezprecedentní teror rozpoutaný pojišťovnami zaměřený na znevýhodnění produktů životního a úrazového pojištění pro klienty. Kromě toho však byly odstartovány významné změny v oblasti úvěrů, kapitálového trhu a také penzijních produktů. Unie se na všech legislativních procesech velmi aktivně podílela, hájíc zájmy svých členů a jejich klientů. Hlasování členů jednomyslně potvrdilo správnost tohoto kurzu a do představenstva byli zvoleni kandidáti zajišťující kontinuitu s minulým vedením:

  • Ing. Michal Bauer (F E D S s.r.o.)
  • Zdeněk Čihák (1. Vzájemná poradenská, a.s.)
  • Petr Hrubý (Broker Consulting, a.s.)
  • Ing. Marek Janšta (KZ FINANCE, spol. s r.o.)
  • Ing. Pavel Manhalter (Swiss Life Select Česká republika s.r.o.)
  • Ing. Miroslav Řezník (OVB Allfinanz, a.s.)
  • Ing. Jiří Šindelář, Ph.D. (výkonný ředitel USF)

Představenstvo USF na svém navazujícím zasedání zvolilo předsedou představenstva Ing. Jiřího Šindeláře, Ph.D., za místopředsedy pak byli zvoleni Ing. Pavel Manhalter a Ing. Michal Bauer. Jiří Šindelář ke své volbě předsedou unie poznamenává: „Potvrzení ve funkci předsedy tak prestižního sdružení, jako je USF, pro mne znamená po předchozích velmi úspěšných letech obrovskou poctu. Mým hlavním úkolem je bezpochyby pokračovat v našem společném díle, jímž je důsledná a nekompromisní obhajoba rovných a férových podmínek na finančním trhu. Bezprostřední prioritou je tvrdě korigovat lobbistické aktivity, které negativně postihují celé odvětví pojišťovnictví. Nepodceňujeme ovšem ani naše samoregulační funkce, které směřují k ještě kvalitnějším službám pro koncové klienty ze strany členů. To je ostatně zásadní výzva pro celé finančního poradenství.“

Valná hromada pak v dalších částech svého programu zvolila členy kontrolní komise a v diskuzi o strategických prioritách potvrdila, že mezi ty hlavní bude patřit zejména pokračující spory o regulaci v pojišťovnictví (tzv. lex provize), nová úprava úvěrů pro spotřebitele a také změny v oblasti kapitálového trhu, resp. investičních produktů. Završením volebního roku v rámci USF bude volba předsedy a místopředsedy rady (periodického shromáždění členů), která proběhne na jejím jednání v měsíci květnu.