Změna v čele asociace finančních poradců: Jiřího Šindeláře nahrazuje Marek Černoch

Změna v čele asociace finančních poradců: Jiřího Šindeláře nahrazuje Marek Černoch

Ve vedení České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF) dochází koncem roku k významné změně. Jiří Šindelář se po deseti letech reprezentování celého odvětví rozhodl pro nové profesní výzvy v oblasti kapitálového trhu a nahradí jej politický matador Marek Černoch.

Jedná se o měnu, která završí sjednocení finančně-poradenských asociací z června tohoto roku. ČASF nyní představuje velmi silné a vnitřně stabilní sdružení, které bude pod vedením nového výkonného ředitele nadále připraveno čelit zásadním legislativním výzvám.

Jiří Šindelář, coby předseda představenstva ČASF, k této personální změně uvedl: „Pokládal jsem za důležité dokončit sjednocení finančně-poradenských asociací, což považuji za vrchol své dosavadní kariéry. To se podařilo a nyní je čas i pro mne posunout se profesně dál. Odcházím jednoznačně v dobrém a asociaci jsem připraven nadále odborně podporovat, stejně jako všechny její členy. “

Marek Černoch, nový výkonný ředitel ČASF, doplnil: „Nové funkce si velmi vážím a beru jí maximálně zodpovědně. Předpokládám, že v ní naplno zužitkuji své dosavadní pracovní zkušenosti. Vždy jsem k věcem přistupoval na sto procent a v této pozici to nebude jinak.“

 

Marek Černoch zahájil svou pracovní kariéru v rádiu jako moderátor a později ředitel programu. Během této doby dělal školu pro dopravní piloty a po dokončení létal jako dopravní pilot na letounech B737 a byl lektorem teoretické výuky začínajících dopravních pilotů. Později pracoval v oblasti finančního zprostředkování a poradenství a pak se stal poslancem Parlamentu ČR, kde předsedal poslaneckému klubu. Byl členem ústavně právního výboru, výboru evropských záležitostí, členem delegace Rady Evropy. Věnoval se také legislativě v oblasti finančního poradenství a zprostředkování.

Markovi je 49 let, je ženatý a má 2 děti – Dominika a Denisu. Ve volném čase se věnuje muzice a zpívání s kapelou, má rád moderní technologie a novinky a díky svému znamení Lva potřebuje k životu pracovat vždy na „plný plyn“.