ČASF posilují Broker Trust a Generali Česká Distribuce

ČASF posilují Broker Trust a Generali Česká Distribuce

Řady členů České asociace společností finančního poradenství a zprostředkování (ČASF) v lednu 2021 rozšířily společnosti Broker Trust, a.s. a Generali Česká Distribuce a.s. Asociace tak zastupuje významnou většinu finančně poradenského trhu. Jejím cílem je přispívat ke kultivování českého finančně poradenského trhu, ale také hájit zájmy společností, které zásadním způsobem ovlivňují odpovědnost a finanční zdraví českých spotřebitelů.

ČASF přijetím nových členů rozšířila členskou základnu na 28 významných finančně poradenských a zprostředkovatelských společností.

„Vstup těchto dvou významných hráčů finančně poradenského trhu vnímám jako velké posílení ČASF. Jedná se o další zásadní milník po sloučení dvou finančně poradenských asociací,“ říká Marek Černoch, výkonný ředitel ČASF.

Posílení ČASF je významné zejména s ohledem na připravované legislativní změny, na kterých se chce Asociace podílet. Ať už se jedná o připravovanou koncepci kapitálového trhu, AML nebo další legislativní úpravy na finančně poradenském trhu. Společnosti sdružené v ČASF sjednaly jen ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020 finanční produkty v celkové hodnotě více než 29 miliard Kč.

„Jsem rád, že tak máme možnost ukázat vysokou profesionalitu a kvalitu poradců našich členských společností, teď posíleni o další důležité společnosti na trhu. Covidová situace za poslední rok ukázala, jak rychle se věci mohou změnit a jak je důležité mít osobní finance a pokrytí rizik, pod kontrolou. Ukázala, že finanční konzultanti mají na trhu své nezastupitelné místo, “ zdůrazňuje Marek Černoch.